Winners

September 2012

  • Louis Biondolillo – Dr. Michael Krop SHS
  • David Escudero – MAST Academy
  • Suanmy Espino – E.W.F. Stirrup ES – Rapids Water Park Trip Winner
  • Kacy Estrada – Ethel Koger Beckham ES
  • Mario Gaviria – Alonzo & Tracy Mourning SHS
  • Megan Hobson –  American SHS
  • Terance Newkirk – Jesse J. McCrary ES
  • Skyler Odin – David Lawrence Jr. K-8 – New York City Trip Winner
  • Sophia Pereira – Leewood K-8
  • A’Nari Taylor – Phillis Wheatley ES

October 2012

  • Demi Dentoni – Southside ES
  • Marbelis Duarte – Hialeah Gardens MS
  • Gabriela Garcia – Leewood K-8
  • Alex Hernandez – Citrus Grove MS – New York City Trip Winner
  • Davante Jackson – Miami MacArthur South
  • Daniel Pimentel –  Everglades Prep Academy
  • Gabriela Pinero – Coral Reef ES
  • Bella Rodriguez-Torres – Highpoint Academy – Rapids Water Park Trip Winner 
  • Malachi Suttle – TERRA Environmental Institute
  • Samantha Walker – Hammocks MS

November 2012

  • Michael Abreu – Gulfstream ES – Rapids Water Park Trip Winner
  • Alina Arsenault – Leewood K-8
  • William Browne – Howard Drive ES
  • Robert Burns – Campbell Drive MS – New York City Trip Winner
  • Chavely Carbonell – Flamingo ES
  • Desani Curbelo –  Ethel Koger Beckham ES
  • Austin Hines – Alonzo & Tracy Mourning SHS
  • Conrad Hines – Alonzo & Tracy Mourning SHS
  • Julianie Torres – Gulfstream ES
  • Michael Vega – Hialeah Gardens MS

December 2012

  • Kristopher Alvarez – Jose De Diego MS
  • Patricio Bertschinger – Charles D. Wyche ES – Rapids Water Park Trip Winner
  • Murat Datiev – Ruth K. Broad/Bay Harbor K-8 – New York City Trip Winner
  • Aylen Del Rio – Ethel Koger Beckham ES
  • Jasmine Howard – Miami Carol City SHS
  • Jamie Miller – Hialeah Gardens MS
  • Raven Perez – American SHS
  • Francisco Real – Hialeah Gardens MS
  • Lorenzo Sanchez – Bridgepoint Academy Interamerican
  • Dante Warren – Morningside K-8

January 2013

  • Josmari Arroyo – American SHS
  • Nicholas Caine – Miami Beach SHS
  • Tatiana Christin-Smith – Coral Reef ES
  • Treyton Congleton – Southside ES
  • Alessandra Cruz – Colonial Drive ES
  • Alyssa Fernandez – Hialeah Gardens MS
  • Sammy Laster – Ruth K. Broad Bay Harbor K-8
  • Yenisse Martin – Hialeah Gardens MS – New York City Trip Winner
  • Rayna Rodriguez-Torres – St. John Neumann Catholic School – Rapids Water Park Trip Winner
  • Matthew Smith – Coral Reef ES

February 2013

  • Ti’Andre Bellinger – Miami Beach SHS – New York City Trip Winner
  • Dayviel Borrego – Hialeah Gardens MS
  • Christian Cobb – Colonial Drive ES – Rapids Water Park Trip Winner
  • Christopher De La Rosa – Comstock ES
  • Arianna Gonzalez – Melrose ES
  • Daniel Guadron – W. R. Thomas MS
  • Jacqueline Smith – Robert Morgan Educational Center
  • Andrea Vacca – Zelda Glazer MS
  • Christine Vargas – West Hialeah Gardens ES
  • Alissa Walker – Jorge Mas Canosa MS

March 2013

  • Sebastian Cheesman – Coral Gables Preparatory Academy
  • Ada Diaz – Hialeah Gardens MS
  • Emanuelle Dooreck-Aloni – Ruth K. Broad Bay Harbor K-8
  • Julian Medina-Nunez – Santa Fe Academy
  • Angel Morell – Howard D. McMillan MS
  • Zakiya Parker – Dr. Robert B. Ingram ES
  • Nerlande Rinville – Phyllis R. Miller ES
  • Crystal Raquel Ruiz – South Dade SHS – New York City Trip Winner
  • Rickey Thomas – Neva King Cooper Eduational Center
  • Mya Thompson – Colonial Drive ES – Rapids Water Park Trip Winner

April 2013

  • Bradley Alvarez – Hialeah Gardens MS
  • Leslie Castellani – Campbell Drive K-8
  • Jared Cotto – Jack D. Gordon ES
  • Joel Devers – Miami Jackson SHS
  • Richardson Gaston – North Miami SHS
  • Joany Lamur – Coral Reef SHS – New York City Trip Winner
  • Henry Morales – Howard D. McMillan MS
  • Carlos Neira – Colonial Drive ES – Rapids Water Park Trip Winner
  • Judith Romelus – Campbell Drive K-8
  • Stephanie Rosado – American SHS

May 2013

  • Margaret Alberto – Hialeah Gardens MS – New York City Trip Winner
  • Rael Diaz-Hernandez – Redland ES
  • Rafael Gonzalez – Southside ES – Rapids Water Park Trip Winner
  • Tellek Lockette – Henry Reeves ES
  • Juan Matamoros – Miami MacArthur South
  • Lovensky Oscar – Redland MS
  • Rodolfo Romero – M. A. Milam K-8
  • Den’A Smith – North County K-8
  • Ebodio Francisco Vale – Redondo ES
  • Leandra Vega – Hialeah Gardens MS